Zrakový screening

Vážení rodiče!
Rádi bychom Vás upozornili na preventivní vyšetření zraku pomocí přístroje Plusoptix S09, který dokáže odhalit příčiny zrakových vad u dětí již od šestého měsíce jejich věku. V Pardubickém kraji od roku 2010 probíhá plošná zraková prevence v mateřských školách. Děti, které navštěvují mateřskou školu, jsou s předchozím souhlasem rodičů automaticky vyšetřeny ve své MŠ.
• Jak vyšetření zraku probíhá? Na oči dítěte se ze vzdálenosti jednoho metru zacílí kamera s obličejem panáčka. Dítě při vyšetření vedeme k tomu, aby se podívalo do středu obrazovky na nosík panáčka. Jakmile dítě upře zrak na tento bod, kamera sejme odraz infračerveného světla od očního pozadí a vyšetření je hotové. Kamera má navíc doprovodné světelné a zvukové efekty, které dokáží upoutat pozornost i velmi malého či nespolupracujícího dítěte.
• Po vyšetření dostává dítě do svého zdravotního průkazu (str. 23) razítko s logem zrakového screeningu. Tímto jednoduchým opatřením získává pediatr informaci o tom, zda Vaše dítě prošlo preventivním vyšetřením zraku a v jakém stavu jeho zrak je. V případě, že dítě do věku dovršených 5 let neprojde zrakovou prevencí, může pediatr doporučit dodatečné vyšetření zraku.
• Preventivní vyšetření zraku bude v naší MŠ probíhat 13. února 2019 od 9.00hod. Obecně prospěšná společnost PROZRAK provádí zrakovou prevenci za úhradu 160,-Kč/dítě. V případě zájmu vyplňte lístek „Souhlasu se zrakovým screeningem“ a odevzdejte ho, prosím, paní učitelce. V den zrakové prevence přineste zdravotní průkazy Vašich dětí.
Děkujeme
PROZRAK

  • Zahájení události:
    13.02.2019 09:00
  • Předpokládaný konec události:
    13.02.2019 10:00
  • Místo konání:
    Mateřská škola Rohovládova Bělá

Google kalendář Windows Live kalendářMarie Kohoutková DiS. | 11.09.2018 v 13:15